• Poplatky v MŠ

• ŠKOLNÉ

• Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov materskej školy (ŠKOLNÉ): v zmysle VZN mesta Košice    účinného od 1.1.2024:

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Košice č. 237 o určení výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach, ktorých zriaďovateľom je mesto Košice:  vzn237.pdf schválilo dňa 16.12.2023

♦ 50,00 € mesačne za pobyt dieťaťa v materskej škole

Platbu uhrádzajú rodičia spravidla štvrťročne a je potrebné uhradiť do 10 dňa v mesiaci.

Na číslo účtu: SK12 5600 0000 0004 9796 2079 (Prima Banka Slovensko a. s.)

Konštantný symbol: 308

Variabilný symbol: mesiac a rok (napr. 012023, - január 2023  alebo platba štvrťročne : 1232023 – Január, február, marec 2023)

Poznámka: Meno a priezvisko dieťaťa, trieda

Príspevok v materskej škole sa neuhrádza za dieťa:

• ktoré má 1 rok pred plnením povinnej školskej dochádzky,
            • ak zákonný zástupca dieťaťa predloží riaditeľke školy doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v  hmotnej núdzi,
            • ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu.

Príspevok v materskej škole na základe rozhodnutia zriaďovateľa sa neuhrádza za dieťa:

• ktoré má prerušenú dochádzku do MŠ na viac ako 30 po sebe nasledujúcich kalendárnych dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,
            • ktoré nedochádzalo do MŠ v čase školských prázdnin alebo bola prerušená prevádzka MŠ   zapríčinená zriaďovateľom alebo inými závažnými dôvodmi (napr. prerušenie dochádzky z dôvodu karantény);
            • V týchto prípadoch uhrádza zákonný zástupca pomernú časť určeného príspevku.

Zúčtovanie príspevku z dôvodu prázdnin (vianočné, jarné, príp. chrípkové, karanténa) sa realizuje 1- krát za rok v mesiaci máj.

• uhrádza sa do 10. dňa príslušného kalendárneho mesiaca
            • možnosti úhrady:
              • prevodom na účet školy
              • trvalým príkazom vo vašej banke
          • Stravné

• Všeobecne záväzné nariadenie mesta Košice č. 237 o určení výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach, ktorých zriaďovateľom je mesto Košice

Výška príspevku na stravovanie

Príspevok na jedno jedlo, ktorý uhrádza zákonný zástupca dieťaťa:

Materská škola  Desiata  Obed   Olovrant   Spolu

Stravná jednotka

0,55€ 1,30€  0,45€  2,30€

Výška mesačného príspevku na režijné náklady pre stravovanie detí materských škôl je 8,00 €.

Príspevok sa uhrádza do 5. dňa príslušného kalendárneho mesiaca.

IBAN:  SK35 5600 0000 0004 9796 4090

Konštantný symbol: 308

Poznámka: Meno dieťaťa, trieda

• Rodičovský príspevok ZR

• Tieto finančné prostriedky sú účelovo viazané na skvalitnenie materiálového zabezpečenia výchovy a vzdelávania  v materskej škole (výtvarné potreby, edukačný materiál, didaktické pomôcky, zariadenie tried, spotrebný materiál- výtvarného charakteru, kultúrne podujatia pre deti, koncerty, knihy, hračky,  výlety  a pod. ). Pravidlá hospodárenia upravuje štatút Rodičovského združenia Materskej školy Cottbuská  34, Košice.  Rozpočet schvaľuje výbor ZR.

10 € mesačne (po schválení rodičov na Plenárnej schôdzi ZR)

10.-  Eur/ ZR 1x ročne

na číslo účtu ZR:  SK65 0900 0000 0001 0925 5365  -  polročnej úhrady.

Poznámka: Meno a priezvisko dieťaťa, trieda

Možnosť platby:

• I. polrok platba: 60 € do 30.10. príslušného roka

PRÍSPEVOK ZR: 10,00 € za dieťa / na rok (jednorázova platba) + 5 x 10.-mesačne

• II. polrok platba 50 € do 28.2.príslušného roka
            • je možné platbu uhradiť aj naraz 110 €

Platba 10.- Eur je fixná každý mesiac za každé dieťa, ktoré je zapísané do MŠ .